Çelik Kapılar

Günümüzde evlerimizin dış kapısının sağlamlığı, dayanıklı oluşu ve kilit sistemi ayati önem taşımaktadır. Bir evin dış kapısı ne kadar sağlam ve dayanılklı olursa evin güvenliği o kadar iyi demektir. Örnek vermek gerekirse hırsızlıklar genelde dış kapılar tahrip edilerek ve kilit sistemleri kırılarak gerçekleşir.

Tabi zemin katta veya tırmanmaya müsait olan evlerde pencereden girerek de hırsızlık yapabilmektedir. Fakat genel konuşacak olursak, dış kapı bir evde adeta kale görevi görmelidir. Yani zorla girmek, tahrip etmek, kırmak çok zor olmalıdır. Bu yüzden sağlam,dayanıklı ve kilit sistemi güven veren çelik kapı modellerinden birini seçmekte büyük fayda vardır. Eskiden çelik kapılar yokken dış kapıların neredeyse tamamı tahta malzemeden üretilmekteydi.

Bu kapılar hiç çaba harcamadan, bir tekme darbesiyle, ya da basit aletlerle açılabildiği için hırsızlık olaylarıda haliyle çok fazla ve kolaydı. Özellikle güvenlik hizmeti olmayan apartmanlar büyük tehtit altındaydı. Günümüzde de halen tahta malzemeden üretilen dış kapılar bulunmaktadır.Ama bunun sayısı günden güne azalmaktadır.Bu konuda bilinçlenen ev sahipleri, sağlam ve dayanıklı çelik kapı modellerine yönelmeye başlamışlardır.

You must be logged in to post a comment.